pergamen

Komunikace


Komunikace

images/sites/mysl/komunikace/2.png

Síla slova...

Komunikace přenáší vše, co cítíte v daný čas. Projev, který nemůžete vzít nazpět.

Začneme takto: zpomalíme rychlost mluvení. Proč? Důvodem je projev strachu, který rychlostí formule F1 honí naše slova do řady za sebe. Přestaneme těkat očima z místa na místo, nejsme kur domácí. Upneme se na jedno místo v úrovni hlavy "spolukonverzátora" neboli kolegy v konverzaci a střídáme s pohledem do očí.

Agrese

Pokud na nás padne při konverzaci agrese v okamžiku, když je na nás kladen nátlak nějaké aktivity (zařízení něčeho, pochopení, souhlasu atd.), hned si to uvědomíme díky tlaku uvnitř nás, který vnímáme, vyvolávající strach či úzkost, že jsme povinni udělat dotyčnou věc proti naší vůli z povinnosti, slušnosti, atd.

Co s tím?

Rozvážně si dáme dohromady možnosti a promluvíme si s dotyčným o jiné variantě  a to buď změnou stylu komunikace nebo pohledu na věc. Jestli navzájem nedokážete dojít ke spokojenému řešení, zamyslete se nad svou volbou slov nebo jeho stylu uvažování.

Krok navíc

A pokud přemýšlíte o tom, že byste chtěli překročit svou "komfortní zónu" a dostat se dál v komunikaci, tak přemýšlejte takto: chcete poznat jiné styly života, než které znáte do této doby? Prvním krokem je poznání jiných pohledů včetně řešení na danou věc. Poznáním nových řešení zjistíte, zda Vám vyhovují nebo ne. A pak jen záleží na Vás, co si vyberete - to, co znáte nebo nový krok, který může být i Vámi upravený.

 

Další informace připravujeme.


DARNES dragon
pergamen

Mohlo by Vás zajímat...e-obsah