pergamen

Výběr – Průběh – Styl

 ,


Co nás láká? - když nevíme

Stačí jen popřemýšlet, co nás v poslední době láká. Když přeci jen hned teď nevíme, stačí juknout do svých dětských let, zavzpomínat, jaké že se nám líbily činnosti. A chceme je dnes aplikovat/zažít? Dělat popeláře je možné si zkusit... Nebo lezení po skalách, fotografování, dělání sošek z hlíny, malovat, mluvit dalším jazykem, skákat do vody, potápět se,... Možností velice mnoho.

Výběr

Motýlci v břiše jsou prima - dávají nám ostražitost tam, kde to neznáme. Ale strach, pochyby a jiný blbosti odhodíme okamžitě na kompost a necháme shnít - když tyto druhy pocitů budeme mít, uděláme chyby. Soustředíme se na to, co děláme a tím si to užíváme. Jen a jen dotyčná činnost, která nás láká. Nic jiného neexistuje.

Postup: Vybíráme si činnost, která nás láká. Zjišťujeme, jakým způsobem se dělá a popřemýšlíme, jakým způsobem ji můžeme dělat po svém.

Průběh

To samé platí u průběhu. Mnohokrát se totiž stává, že nás láká základ, ale způsob jakým se dělá už moc ne. Vyzkoušíme, zda-li dokážeme dotyčnou činnost aplikovat upravenou po svém (od vychytávek, po způsob). Nebo ji samozřejmě děláme i standardně, záleží pouze na nás. Aby jsme si to užili, potřebujeme svou volbu, svůj způsob.

Styl

A to samé platí u stylu. Je to jako s omalovánky. Buď je vymalujeme podle vzoru nebo podle sebe. To, že se něco dělá nějak neznamená, že se to tak musí dělat pořád stejně. Moc dobře víme, jak vzniká většina nových stylů! Jeden si dotyčnou činnost upraví podle sebe a další to vyzkouší podle něj.


Podobné články

Vztek [Mysl]

... je nesouhlas.   Vztekáme se (ať vnitřně nebo fyzicky) v okamžiku, kdy chceme danou věc řešit

Ohnutá záda [Tělo]

Co znamená, že máte ohnutá záda? Za prvé Máte slabé svaly - nemají sílu vás udržet narovnané. Za druhé Stáhlé prsní a

Knihy, filmy a divadlo [Život]

Jedno z velkých odvětvích lidského života, které nás formuje. Po generace a generace stále je tomu tak. Počínaje školou, přes rande a schůzky, až po diskuzní kluby.


DARNES
pergamen