pergamen

Říše zvířat a rostlinMůžete říct o člověku, že je chodící baterie, protože dokáže vytvářet energii, můžete říct o člověku, že je nadpřirozený, protože dokáže vědou nevysvětlitelné věci, můžete říct o člověku, že je senzibilní, protože na téhle Zemi je jediný s určitými schopnostmi. A taky můžete říct o člověku, že by se už konečně mohl probrat a začít vytvářet praktické věci vůči Zemi a vlastní osobě.

Jak je to s člověkem?

Veškerý organizmus na této planetě dokáže žít v symbioze pospolu. Největší zodpovědnost padá na člověka a ten ne a ne se podle toho chovat. Jako jediný má velikou moc myšlení a zručnosti. A tak, jak společnost nadává na politiky, že jsou špatnými horspodáři státu - člověk jako druh je velice špatný hospodář Země.

Selžeme jako hospodáři Země?

Nemůžeme říct, že nelze házet všechny do stejného pytle (třeba švýcaři, ti chodí i do lesa zametat). Zde hovoříme o celku a pokud jedni jsou k Zemi vstřícní a druzí ne, pak je pouze jeden způsob, jak to zvládnout: donutit všechny ke vstřícnosti. A jak? Svým chováním. Dokážete udělat pár kroků k ochraně života na Zemi a tím i svého zdraví?

Příklad

Největší páka na obchodníka jsou peníze. Ten se orientuje podle poptávky a když se nebude kupovat, nebude mít zájem shánět zboží obsahující škodlivé látky, vytvářející velké množství odpadů z výroby, obalů, atd.  

Člověk je mocný

Zvířata a ani rostliny se nedokáží v tomto světě ochránit - člověk dokáže ochránit nejen je, ale i celou Zemi.

 


Podobné články

Život [Život]

Každý z nás má na výběr, jakým způsobem prožije čas, který mu byl dán. ŽIVOT JE DAR, KTERÝ DOSTÁVÁME JENOM JEDNOU A PROTO PŘEMÝŠLEJTE, JAK S

Bojovky [Život]

Standartní název: Výzvy. My, jenž nejsme žádní sralbotci, máme raději vyšší ligu výzev: Bojovky. Dostáváme z výzev víc

Výlety [Život]

Proč malí lidští tvorové => děti, tak neskonale prahnou po výletech? Touží poznávat nové a pro ně doposud nepoznané, cítí bezpečí díky


DARNES
pergamen