pergamen

Psychická odolnost


Psychická odolnost

images/sites/mysl/psychicka-odolnost/2.png

Psychická odolnost není nic z "jiného světa"a ani vlastností "vyvolených".

Dá se nejen osvojit, ale dokonce i uvést do vašeho každodenního života.

Výzva - půjdete do toho?

Rozdíly mezi úspěchem a neúspěchem tkví právě v psychické odolnosti. Jak prosté. Schémata, popisující co proto musíte udělat a neudělat, zde nenajdete. Uvolněte se a dopravte do těla dýcháním pohon pro tělo i mysl a výdechem ven opět to, co již nepotřebujete. Pocity nejistoty, pochybností, stresů a dalších emocí tohoto typu, jsou v tomto procesu naprosto běžné. Intenzita vaší síly a výkonnosti je závislá na vašich osobních schopnostech se vnímat a neunikat.

Výzva - vydržíte?

Jakkoli se dokážete "uchopit", vnímejte své emoce jako tok řeky. Krásný a uvolněný, nikdy se nezastavující proud plynoucí přírodou, městy, skalisky, touto celou nádhernou Zemí. Na začátku se na vás bude hrnout spoustu nálad, myšlenek, emocí. To vše je v pořádku. Budete si zvykat na "valení se" na vás a časem zjistíte, že to není vůbec tak strašidelné a omezující. Naučíte se toto vše vnímat na pozadí a poznáte, že dokážete být díky tomuto způsobu v důležitých částech života klidnější i výkonnější. Uvidíte více možností a  kousek po kousku budete získávat nadhled. 

Výzva - ustojíte to?

Nenechte se vtáhnout do nátlaku, který vytváří televizní programy, noviny, reklamy, super nekončící seriály a další. V tomto všem je uměle vytvořený nátlak. Nádherná manipulace jak vás dostat pod tlak a donutit vás přestat samostatně uvažovat a hlavně žít originální život. Většina lidí jezdí např. na dovolenou k moři, ale nejméně polovina by nejraději trávila své volno v jiném prostředí. Nepromarněte ani den, budujte a tvořte, vždyť jde o vás. Žijte.

         


DARNES dragon
pergamen