pergamen

Samostatnost a výzvy


Samostatnost a výzvy

Ten, kdo je samostatný => neslouží jiným

Tudíž ten, kdo slouží => není samostatný.

Několik slov o Sloužení

Vycházet každému a vždy vstříc je sloužení. Máte dobré srdce a je to problém, když ho rozdáváte vždy i všude. Řeknete si, že tomu druhému pomůžete udělat podmínky, aby měl příjemný pocit, že mu někdo podal pomocnou ruku nebo tomu dotyčnému chcete dát najevo, že ho máte rádi.

Tak a teď reálně: ano, tohle je velmi hezké i lidské. Jen to nedělejte v 90%. Jinak jste přinejmenším, když ne hlupák, tak rozhodně sobec. Ani jedno není pro Vás praktické. Buď ze sebe děláte debila, který se nechává využívat nebo sobce, který se cpe, kam nesmí. Na 10% má být Vaše lidskost vůči ostatním zapnutá. Tak to funguje, aby to k něčemu vedlo...

Ať je vám kohokoliv líto nebo není, vždy mu pomáhejte na 10%.

Jinak mu vezmete kus jeho života. Díky vaší časté pomoci si ty situace nevyřeší on sám a to ho může dovést do pekel. Ať se komukoli stane cokoli, je to pro něj a to nejhlavnější je toto: aby si změnil svůj život => vylepšil.

Jestli znáte rodiče, sourozence, příbuzné, přátelé, známé, atd., kteří se neustále cpou do života, tak je jen jeden jediný důvod, proč to dělají: chtějí si toho dotyčného udržet u sebe pro svůj vlastní prospěch. A je zvláštní, že ten dotyčný, je sám buď hlupák nebo sobec. Je to totiž dvousečné. Ten dotyčný jim slouží a zároveň je využívá, aby nemusel žít svůj vlastní život (poznávat nové). Vymlouvá se na ně, ale zároveň ho děsně vytáčí, že jim musí pomáhat. Nic s tím však neudělá, ale šanci má! 

Říká se, že máte sami radost, když pomůžete někomu. I v praxi to tak je. Kam však tato cesta míří, když to budete dělat často? Budete se cpát do jeho života. Obrazně řečeno, budete mu vyjídat jídlo z jeho talíře. 

Samostatnost

Znamená to žít vlastní život i když jste v manželství či partnerství, ať máte děti nebo ne. Každý člen vaší rodiny má být samostatný. Od a do určitého věku má člověk možnosti. Má na ně právo. Do 12ti let dítěte a ve stáří podle schopností, potřebují naši pomoc. Naši lidskost. Je to vlastnost i schopnost zároveň, krásná část uvnitř nás.

Být samostatný, je být schopný. Získáte mnoho zkušeností. A až vám život vystaví účet, budete se šťastně usmívat. 

Výzvy

Burácí Vám srdce, dech je hlučnější než lokomotiva v tunelu a tělo vibruje až do morku kostí. Tak to vypadá, když zdoláte výzvu. Tak proč to nedělat?! Že by proto, že by vaše okolí bylo smutné, kdyby úspěch přišel k Vám? Aha... Není tady něco špatně? Že by to bylo právě vašim okolím? Ne, tím to není. Protože vy rozhodujete s kým budete trávit svůj život. Tak, kde je tedy ten problém, který vám bere touhu plnit si výzvy?! Jestli jste sami u sebe, trefili jste to! Vy rozhodujete o svém životě a jestli se na někoho vymlouváte, je to vaše chyba. Nikdo jiný za to nenese odpovědnost, jen VY. Vy rozhodujete s kým budete trávit svůj životní prostor. Proto přemýšlejte.

Splnit si výzvu, kterou si sami zvolíte, je překrásný zážitek. Nikdo jiný vám ho nikdy nedá, jen vy sami.


Publikovano
Poslední změna: Čtvrtek 25. říjen 2018

drop
pergamen