pergamen

Když chcete změnu


Když chcete změnu

images/sites/mysl/rozhodnuti---zmena/kdyz-chcete-zmenu/2.png

Lidský mozek a celkově celé tělo funguje jako počítač a tzn. na nulách a jedničkách.

Přijde vjem z okolí (komunikace, déšť, auto, kočka,...) a na to nejvhodnější reakce, kterou vybere mozek. Od fyzických a prožitkových paměťových pocitů, které už zná, po nové, vstřebává je, jak je naučen. A od kdy a koho se to naučí? Od malička a tím je jasné, že od okolí, ve kterém vyrůstá. 

Jako dítě máme tyto vjemy základní:

  1. Přežití (udržet se na živu za každých okolností)
  2. Někam patřit = ochrana (dítě není schopné se fyzicky ani psychicky ubránit útokům okolí nebo jednotlivce) 
  3. Jídlo, teplo, atd. (nemá možnost "ulovit si", atd.)

Kdo nás ovlivňuje

Tohle platí do určitého věku a pak nastupuje naprogramování schopností. A do jaké míry budou funkční, to závisí na přístupu lidí okolo něj. Když je matka alfa, nakopíruje si většinu jejích reakcí. A když je alfa otec, můžete hádat. Vyhrává on. Každý z nás má pud a to pozorovat a kopírovat alfu, tak přežívá člověk.

Kopíruje se pouze základ reakce, omáčku si každý upraví sám (matka alfa a bojí se myší, uvidí myš a šupity šupity je během půl vteřiny na stole a jekot - dítě bude reagovat buď stejně nebo vždy v něm minimálně hrkne a hodně se soutředí, aby se nebálo / pokud je otec alfa a myš ho nechává klidným, tak si dítě vybere, respektive holka bude chtít zachraňovat od Taťky, tak spáše mírné divadlo, ale uvnitř se nebojí a kluk se bude zase Mamce chechtat a chtít jí ukázat, jaký je kabrňák a zachraňovat ji).

Alfa

Dítě musí ty tři body splnit přízpůsobením se (rodině, společnosti). Podle tlaku a tolerance alfy bude dítě úspěšné nebo ne. Nemluvíme zde a titulech nebo majetku. Mluvíme zde o schopnosti alfy nechat dítě svému způsobu žití. Alfa může dítě emocionálně i fyzicky tvarovat podle svých potřeb nebo dokázat vychovat originální soběstatčný kus člověka. Neupoutávat se na dítě, nechtít, aby vyplňovalo jeho život, ale naučit prďolu poradit si v každé situaci jinak než podlézat ostatním nebo být agresivní.

Funkčnost v realitě

Tak a teď se dostáváme k té naší změně: pokud hodláte zůstat ve stejném prostředí jako do této doby, pak se musíte stát alfou. Jinak mozek nic nezmění a spíš budete ve stresu. Protože když zůstanete ve stejném prostředí a necháte vše v normálním postavení, tak se opět budete přizpůsobovat alfě. NEZMĚNÍTE NIC. Odejděte. Když odejdete do jiných podmínek, můžete změnit mnohé.

Zbavíte se vnitřního tlaku děláním všeho jinak než doposud (krájení chleba, pěchování věcí do tašky, hlazení psa, zalévání kytek, sezení na židli, atd.). Změníte tím řetězové reakce (právě ty nuly a jedničky nakopírované z dětství), učíníte tím přeprogramování (ukončení mozkového automatu) a tím změny tak důležité pro každého z nás, že díky takovému detailu zjistíte, kdo jste a co máte rádi. 

Rozhodnutí

Můžete si tedy vybrat chovat se tak, jak jste doposud zvyklí ("normálně" v očích lidí, kteří Vás znají) nebo po novu. Když si vyberete druhou variantu, poznáte život, který vám bude bližší a o nových lidech ani nemluvě. 


Publikovano
Poslední změna: Čtvrtek 25. říjen 2018

V rubrice Rozhodnutí - Změna nejsou žádné další články


Zpět do rubriky Rozhodnutí - Změna

drop
pergamen