pergamen

Když chcete změnu


Lidský mozek a celkově celé tělo funguje jako počítač tzn. jako nuly a jedničky.

Pokaždé, když příjde jakýkoli vjem z okolí, například komunikace, déšť, nebo kočka, tak pro něj mozek vybere zcela automatikcy nejvhodnější reakci. Od fyzických až po prožitkové pocity. V případě, že se stane nová situace, tak vše vstřebává, jak je naučen. Od kdy a od koho se tomu naučí? Od malička a tím je jasné, že od okolí, ve kterém vyrůstá a žije. 

Jako dítě máme tyto základní vjemy:

  1. Přežití - udržet se na živu za každých okolností
  2. Někam patřit = ochrana - dítě není schopné se fyzicky ani psychicky ubránit útokům okolí nebo jednotlivce
  3. Jídlo, teplo a ostatní základní životní potřeby

Kdo nás ovlivňuje

Základní vjemy dítěte platí pouze do určitého věku, následně dochází k naprogramování schopností. Do jaké míry budou funkční, to závisí na přístupu lidí v okolí. Například pokud je matka alfa, nakopírujete si většinu jejích reakcí. Pokud je alfa otec, pak můžete hádat, ano vyhrává on a reakce kopírujte, tedy programujete své schopnosti, po něm. Každý z nás, jakožto člověk, má pud pozorovat a kopírovat alfu, nejsilnějšího jedince, ve svém okolí. To je základ přežití člověka.

Kopíruje se pouze základ reakcí, tu omáčku - způsob si každý upraví sám.
Příklad: Matka alfa a myš. Matka uvidí myš a šup během půl vteřiny je s jekotem na stole. Dítě bude na myš reagovat buď stejně a nebo v něm vždy minimálně hrkne a bude se hodně soustředit, aby se ho nezmocnil pocit strachu.
Pokud je alfou otec a myš ho nechává klidným, pak si dítě vybere okopírovat jeho reakci. Respektive v realitě to často vypadá tak, že dcera chce od taťky zachránit a hraje mírné divadlo, nicméně uvnitř sebe se nebojí. Syn se pro změnu bude mamče chechtat a chtít jí ukázat, jaký je kabrňák a bude jí zachraňovat.

Alfa

Dítě musí výše zmíněné 3 body (základní vjemy) splnit, čehož dokáže přízpůsobením se ať už rodině, nebo jiné společnosti ve které vyrůstá. Podle tlaku a tolerance alfy bude dítě úspěšné nebo ne. Mluvíme zde o schopnosti alfy nechat dítěti jeho způsobu žití. Alfa může dítě emocionálně i fyzicky tvarovat podle svých potřeb nebo dokázat vychovat originální soběstatčný kus člověka. Neupoutávat se na dítě, nechtít, aby vyplňovalo jeho život, ale naučit ho poradit si v každé situaci jinak než podlézat ostatním nebo být agresivní.

Funkčnost v realitě

Nyní se dostáváme k naší změně: Pokud hodláte zůstat ve stejném prostředí jako doposud, pak se musíte stát alfou. V opačném případě mozek nic nezmění a budete spíše ve stresu. Pakliže zůstanete ve stejném prostředí a necháte vše v stejném postavení, pak se opět budete přizpůsobovat alfě. NEZMĚNÍTE TÍM NIC.

Odejděte. Když odejdete do jiných podmínek, do jiného prostředí, můžete změnit mnohé.
Zbavíte se tím vnitřního tlaku. Začnete dělat vše jinak než doposud. Krájení chleba, pěchování věcí do tašky, hlazení psa, zalévání květin, sezení na židli a mnoho dalšího. Změníte tím řetězové reakce, právě ony nuly a jedničky nakopírované z dětství. Učíníte tím přeprogramování - ukončení mozkového automatu. Tím vzniknou změny tak důležité pro váš život. Díky těmto detailům zjistíte, kdo jste a co máte rádi. 

Rozhodnutí

Můžete si tedy vybrat chovat se tak, jak jste doposud zvyklí. V očích lidí, kteří Vás znají, tedy normálně. A nebo po změnu. Když si vyberete druhou variantu, poznáte život, který vám bude bližší a o nových lidech ani nemluvě. 


Publikovano
Poslední změna: Sobota 16. únor 2019

V této rubrice zatím nejsou žádné článkyV rubrice nejsou žádné další články


Zpět do rubriky

drop
pergamen