pergamen

Byliny, vitamíny, ...


Byliny, vitamíny, ...

images/sites/telo/byliny--vitaminy--/2.png

Dřív než nastane čas antibiotik, chirurgických úkonů, kortikoidů, atd.

Je praktické zkusit sílu bylin  i vitamínů, mastí, krémů a klíďo i různých pomocných čistících potravinových doplňků. Zkrátka se nebát udělat pro sebe i tělo přijatelnější variantu. Když dojde na tvrdší reakce těla jako je horkost a horečka, je čas antibiotik a spol., tady už potřebuje tělo pomoci silnějším arzenálem. Byliny a vitamíny potřebují čas a ten když není, nemá cenu se snažit, ale je čas zachraňovat.

Byliny

Možnosti

Z bylin si můžete dělat lektvary (louhování v alkoholu) nebo vylouhovat v horké vodě (čaj) nebo v oleji, sádle. Ať si říká kdo chce, co chce, je velmi praktické nic nevařit. KIidně zahřát, ale nevařit. Co se týká kořenů (u kterých je doporučeno vařit min. 2 minuty), je mnohem efektivnější je dát na nějaký čas do alkoholu. 

Lepší pít nebo natírat?

Ve většině případů je lepší natírat než pít. Přes kůži se dostává do těla silnější varianta, než kterou je člověk schopen pozřít. 

Vnější a vnitřní použití

Lektvarové mazání: 1) Lesana, Alpa, vodka 2) Olej, sádlo (u tohoto způsobu je nutné zahřívat 30 až 40 min a je velmi potřeba hlídat teplotu, nesmí být vysoká - schopnost udržet v tekutině vlastní prst)

Vnitřní použití: 1) vodka, gin, slivovice 2) u čajů (zalití vařící vodou -> nechat 20 až 30 min a zcedit)

 

Vitamíny prospěšné pro tělo:

Základní vitamíny

Pyridoxin, Thiamin, Riboflavin, Kyselina listová, B12, Bio Spirulína, Bio Chlorella, vitamín C 1000 (výrobce Medpharma)

Tyto vitamíny můžete brát denně (i několik let) najednou po snídani nebo obědě, na noc ne. Je to vždy 1 ks od každého, kromě Bio Spirulíny a Chlorelly u nichž to jsou 4 ks. Po jídle se lépe rozloží a vstřebají.

Pomocné

Pangamín, Vilcacora (výrobce Naturvita), Rozchodnice (Rhodiola Rosea výrobce Sanct Bernhard), vitamín E, Bioaktivní Karoten, vitamín A+D, kalcium (výrobce Sandoz), železo, hořčík, draslík, Golden Yacca (výrobce Egym), Alveo (výrobce Akuna)

U těchto pomocných se jednotlivě řiďte uvedeným dávkováním. Jsou pomocné, protože se berou nárazově, když je potřeba.

* Na výrobci záleží, když je uveden.

 


V této rubrice zatím nejsou žádné články


DARNES dragon
pergamen